Podlahy v souladu s přírodou

podlahy

Dřevěné podlahy jsou tradičně považovány za známku luxusu. Jsou nejkvalitnější a tomu odpovídá i cena. Pravá dřevěná podlaha bude moderním prvkem vašeho domova. Dnešní podlahy jsou vyráběny a především pokládány novými technologiemi, které umí výrazně omezit vrzavost podlahy. Nevýhodou je však stále náchylnost na mechanické poškození, proto je velmi důležité zvážit, do jakých prostor chcete dřevěnou podlahu umístit a zda je to vhodné.

Jsou místnosti, kde může k poškození dojít i při velmi opatrném zacházení, jako například v kuchyni nebo dětském pokoji. Naopak například v ložnici si dřevěnou podlahu můžete s klidem dopřát. Vyberete-li si podlahu z pravého dřeva, pak učiníte celoživotní investici. Dřevěnou podlahu je totiž možné velmi jednoduše renovovat přebroušením a tím výrazně prodloužit její životnost. Opravdu luxusní podlahy jsou vyráběny z exotických dřevin. Pro běžné použití se však používají běžně dostupné dřeviny. Bohužel v dnešní době najdeme v domácnostech mnohem častěji laminátovou podlahu, která je napodobeninou dřevěné podlahy. Ale ani nejpodobnější laminát nedodá vašemu domu vůní pravé dřevěné podlahy. Navíc jsou podlahy z pravého dřeva hřejivé a tlumí hluky.

Ne nadarmo byly dříve dřevěné podlahy ve většině domácností. Dřevo je odjakživa nejpřirozenějším materiálem. Dřevěnou podlahou si do vašeho domu vpustíte přírodu. Pokud si však takovou podlahu pořídíte, počítejte také s tím, že jí budete muset věnovat náležitou péči. Zapomeňte na vytírání mokrou hadrou, tím byste podlaze jedině uškodili. Všechny potřebné informace ohledně údržby takovýchto podlah, ale také jejich širokou nabídku vám umí zprostředkovat firma Podlahy – MEISTER. Na jejich webových stránkách www.meister-podlahy.cz najdete kromě podlah z pravého dřeva také podlahy korkové nebo přírodní linolea. Všechny podlahy jsou nositeli ekologického certifikátu Modrý anděl.

Mohlo by se Vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *