Nepodceňujte význam vany

Zdá se vám, že koupelna si nezaslouží tolik vaší pozornosti jako kupříkladu obývák či kuchyně? Omyl. Z dobře udělané koupelny se může stát místo pro relaxaci a zároveň velmi přitažlivá část vašeho obydlí.
Pokud se rozhodnete renovovat, nebo budovat koupelnu, měli byste si uvědomit, že velkou pozornost na sebe přitahuje vana. Je totiž přirozenou dominantou koupelny, a tak byste její výběr neměli podceňovat. Kvalitní výběr je důležitý jak z designového, tak i bezpečnostního hlediska.
Prvním kritériem je jistě dispoziční uspořádání vaší koupelny. Tím se také řídí tvar vany. Rozhodneme se také, zda pořídíme i sprchový kout a poté vybíráme vhodné dno vany a možnosti instalace zástěny.
Nejoblíbenějším materiálem je v současnosti akryl, ale svého zákazníka si najdou i vany smaltované a litinové. Některé typy lze opatřit povrchovou úpravou, kupříkladu antibakteriální.
Před finálním výběrem vany si nezapomeňte ujasnit i typ a tvar dalších zařizovacích předmětů. Jedním ze zásadních je umyvadlo. Mnoho lidí se mylně domnívá, že při omezeném prostoru je vhodné instalovat umyvadlo rohové. Opak je pravdou – rohové typy umyvadel ztěžují přístup, omezují možnost umístit odkládací plochy i skříňky. V případě, že nás limituje prostor, dáme vždy přednost asymetrickým umyvadlům.
Stejným problémem může být rohová vana, o níž se také mnozí domnívají, že jim ušetří prostor. I zde však platí, že se stane pravý opak. Ideálním řešením je opět asymetrická vana podle vašich dispozic. Tu můžete opatřit speciální zástěnou, která umožní jak příjemné koupání, tak i bezproblémové sprchování.
Mnohdy však vyvstane problém, že umístění vany do malého prostoru koupelny je téměř nemožné. Zde pak musíme uvažovat o pořízení sprchového koutu, který přinese kýženou úsporu centimetrů místa. Moderní typy s různými tvary vaniček, zástěn a příslušenství neomezují využití sprchového koutu jen na účel rychlé očisty, ale umožňují komfort v mnoha případech srovnatelný s vanou.

Mohlo by se Vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *