Krásné ložní prádlo

Ložnice je pro většinu z nás oázou intimity a odpočinku. Zařídit bychom si ji měli tak, aby uspokojovala naši potřebu relaxace a pocitu bezpečí. I přes mnoho designových novinek v interiérech stále platí, že pocit útulnosti dodá místnosti hlavně textil a textilní doplňky. V současnosti neexistuje žádný módní diktát, který by nás nutil k určité barvě či stylu. Módní je všechno možné a vy tak máte možnost mít trendy ložnici a zároveň projevit svůj vlastní osobitý vkus.

Budete se tak cítit spokojeně a v bezpečí, a to jsou pocity, na kterých před usnutím a při spánku nejvíce záleží. Ovlivňují totiž kvalitu vašeho spánku a to, jak se budete cítit po probuzení a jakou aktivitu a pohodu během dne vyvinete. Do kategorie bytového textilu pro ložnice patří hlavně povlečení, přehozy a dekorativní polštáře. Nezapomínejte také na různé potahy na matrac, čímž zajistíte hygienu lůžka. V současné nabídce nalezneme spolu s povlečením i barevně či designově sladěné přehozy, které plní jak dekorativní, tak i praktickou funkci. V zimě se budeme ve svém pelíšku vyladěném do posledních detailů a zachumlané v plédu cítit prostě báječně.

Prostěradlo nesmí v ložnici chybět

Nezapomínejme ani na prostěradlo. Už pro svůj vlastní dobrý pocit nebudeme spoléhat na to, že jinobarevné a neladící prostěradlo prostě schováme pod pokrývky a přehoz. Navíc se jej naše tělo přímo dotýká, takže nesmíme při výběru sledovat pouze barvu na úkor kvality materiálu. Z hygienického a zdravotního hlediska je nejlepším materiálem pro ložní prádlo jednoznačně bavlna. Volíme to nejkvalitnější provedení, které dobře absorbuje pot vyprodukovaný tělem během spánku a je příjemné na omak.

Pestrá nabídka povlečení

Na trhu je výběr z více typů bavlněného povlečení. Můžeme jej zakoupit v provedení hladkém, krepovém, froté, flanel či satén. Froté materiál volíme pro chladnější noci, bavlněný satén luxusně vypadá a svým hladkým povrchem krásně chladí v létě. Pokud nedáváte přednost výrazným barevným vzorům, mějte na paměti, že alespoň barvu dekoračních polštářků byste měli zvolit jinou, aby celek nepůsobil příliš monotónně.

Mohlo by se Vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *