Dřevěné podlahy pečlivě udržujte

Způsoby pro údržbu dřevěných podlah

Dřevěné podlahy musíte pečlivě udržovat. Způsobů pro údržbu dřevěných podlah je hned několik. Mezi nejobvyklejší způsoby patří voskování, olejování a lakování. Voskování se provádí přírodním voskem a je to nejnáročnější metoda údržby dřevěných podlah. Druhý způsob je olejování.

Nevýhody olejování pro údržbu dřevěných podlah

Jako první se však zmíníme o nevýhodách olejování dřevěných podlah. Dřevěné podlahy ošetřené olejem jsou méně odolné vůči agresivním chemikáliím. To znamená, že pokud na podlahu vylijete nějakou chemikálii, tak ji musíte rychle setřít a provést opětovnou údržbu dřevěné podlahy.

Srovnání barevných odstínů

Dřevěné podlahy jsou naopak vhodné do interiéru, kde je sádrokarton nebo podobný materiál, který má svoji typickou barvu. Kromě změny barvy sádrokartonů totiž můžete změnit barvu i dřevěným podlahám a to právě technikou olejování.

Odborné poradenství a odborné práce

Pokud máte jakékoliv otázky týkající se vašeho interiéru a vašich podlah, tak vám odborně poradí podlaháři a malíři Praha. Tento sehraný tým vám individuálně poradí podle možností vašeho bytu. Nechte si poradit, jak máte sladit váš interiér a jak ho máte udělat útulnějším.

Mohlo by se Vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *